استفاده آرایشی از عسل

عسـل بـه عنوان یک ماده آرایشی از زمان کلئوپاترا تاکنون استفاده می شود. کریستوفر وات مالک مؤسسه زیبایی وات در غرب هالیوود که در زمره مشتریانش می توان هالی بری و ریکی مارتین را یافت، می گوید: عسل طبیعی را به عنوان اصلی ترین ماده آرایشی پیشنهاد می کنم.

قابلیت مرطوب ماندن پوست مهم ترین فاکتور جهت حفظ نرمی و حالت ارتجاعی پوست می باشد. سن، استرس، عوامل شیمیایی و محیطی باعث می شود پوست توانایی نگهداری رطوبت خود را از دست بدهد و خشک و چروک خورده شود. عسل به عنوان یک مرطوب کننده ی طبیعی بسیار خوب می تواند رطوبت از دست رفته را به پوست بازگرداند. به دلیل اینکه عسل کاملاًً طبیعی بوده و پوست را تحریـک نمی کند. استفاده ی عسل برای پوست های حساس مناسب و مفید است

جونیس کاکس، نویسنده ی کتاب زیبایی طبیعی در منزل می گوید: «خاصیت ضد باکتری عسل آن را برای درمان آکنه و جوش های غرور مفید نموده و برخلاف اکثر درمان های آکنه عسل پوست را خشک نمی کند.»

عسل خام دارای اجزای مفید برای پوست است ، خصوصاً اگر دچار آکنه یا بیماری های خود ایمنی پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس هستید.

عسل خام به تعادل باکتری های موجود در پوست کمک می کند و همین امر آن را به یک محصول عالی برای استفاده در آکنه تبدیل می کند. عسل به عنوان یک محصول ضد آکنه مورد مطالعه قرار گرفته و مشخص شده است که به طور قابل توجهی موثرتر از سایر محصولات محبوب است.

عسل روند بهبود سلول های پوستی شما را تسریع می کند. اگر دچار لکه یا شیوع اگزما هستید ، عسل غیر پاستوریزه می تواند باعث بهبودی سرعت و کاهش التهاب شود. عسل در ترمیم سریع زخم ها بسیار موثر است به طوری که اکنون توسط پزشکان در محیط های بالینی استفاده می شود.

عسل خام همچنین یک لایه بردار طبیعی است ، به این معنی که استفاده از آن روی صورت پوست خشک و کدر را از بین می برد و سلول های جدید پوست را در زیر نشان می دهد.

ماسک عسل و بلوبری

(این ماسک را به عنوان راز زیبایی پوست هنرپیشه های هالیوودی معرفی می نمایند) نصف فنجان زغال اخته تازه یا یخ زده
نصف فنجان عسل
نصف فنجان ماست
زغال اخته ها را با آب بشویید، سپس آنها را درمخلوط کن بریزید. ماست وعسل را به آن اضافه کنید و آنها رامخلوط کنید تا کاملاً نرم شود. با نوک انگشتان مخلوط را به آرامی روی پوست تمیز بمالید. پس از ۱۰تا۱۵دقیقه ماسک را با استفاده از آب و دستمال مرطوب پاک کنید.

محلول پاک کننده با عسل

یک قاشق سوپخوری عسل ۲ قاشق سوپخوری مغز بادام چرخ شده نرم ، نصف قاشق چایخوری آب لیمو را مخلوط کنید به آرامی روی پوست بمالید سپس با آب گرم بشوئید

لوسیون نرم کننده پوست

یک قاشق چایخوری عسل یک قاشق چایخوری روغن سبزیجات ۴/۱ قاشق چایخوری آب لیمو را مخلوط کنید روی زانو ، آرنج و جاهایی که پوست آن حالت خشکی پیدا کرده بمالید بگذارید ۱۰ دقیقه بماند سپس با آب بشوئید.

حمام جهت نرم کردن پوست

یک چهارم فنجان عسل را در آب وان حمام حل کنید تا پوست تان نرم و معطر گردد.

حمام با وانیل و عسل جهت نرم کردن پوست

مواد جهت چهار بار استحمام:

یک فنجان روغن بادام
توجه: روغن زیتون یا روغن کنجد را می توان جایگزین روغن بادام کرد.
نصف فنجان عسل
نصف فنجان صابون مایع بدون بو
۱ قاشق سوپخوری وانیل
مواد را در یک ظرف پلاستیکی دردار بریزید. خوب تکان دهید تا کاملاً مخلوط شود. سپس به مقدار مورد نظر آن را درون آب وان حمام بریزید. سپس وارد آب شوید. این حمام جهت نرم کردن پوست توصیه می شود.

نرم کننده ی موی عسل

مواد برای یک بار مصرف:

نصف فنجان عسل
یک چهارم فنجان روغن زیتون (۲ قاشق سوپخوری برای موهای معمولی کافی است)
عسل و روغن زیتون را مخلوط کنید. مخلوط را به سر بمالید تا کل سر را بپوشاند. مو را با کلاه پلاستیکی حمام بپوشانید. ۳۰ دقیقه صبر کنید سپس کلاه را بردارید. موها را به خوبی شامپو کرده، آب کشی نمایید. مطابق معمول موها را خشک نمایید.

css.php
×