خواص درمانی گرده گل

گرده گل دارای خواص بسیار زیادی می باشد که بخش از آن ها عبارتند از:

تنظیم کننده عمل روده: فعالیت روده را تنظیم و عادی می نماید.
درمان یبوست: در درمان یبوست تاثیر فوق العاده ای دارد. بهتر است مبتلایان به یبوست گرده گل را دو بار در سال وهر بار به مدت یک ماه به مقدار یک تا دو قاشق سوپخوری در روز استفاده نمایند.
آرامبخش اعصاب: در بیماریهای دستگاه عصبی، ترشح غدد داخلی با تغذیه مخلوط عسل و گرده به نسبت ۱ به ۱ و یا ۲ به ۱ نتیجه رضایت بخش داده است.
رفع کم خونی: در درمان کم خونی و افزایش هموگلوبین و کم کردن فشار خون موثر بوده است.
اشتها آور: اشتها را تحریک می کند و آمادگی را برای کار افزایش می دهد.
رفع حساسیت: بیماران حساس به گرده گل با خوردن عسل و یا درپوش های مومی شان عسل، به خاطر داشتن مقداری گرده گل در آنها، تدریجاً درجه حساسیت آنها کاهش یافته و بهبود می یابند.
درمان ورم پروستات: مصرف گرده گل تاثیر عالی بر جلوگیری از بزرگ شدن پروستات دارد. هر شخص بالای ۵۰ سال بهتر است، روزانه یک قاشق چایخوری گرده برای اجتناب از ورم پروستات استفاده نماید.
بیماری کبد: عسل آمیخته با ژله رویال و گرده گل وسیله درمانی نیرومند برای بیماریهای کبد می باشد.

سایر خواص درمانی گرده عبارتند از: تحریک متابولیسم، سم زدائی از بدن، تقویت و رساندن مواد معدنی به بدن ثابت شده. گرده گل حاوی هورمون های تحریک کننده جنسی می باشد که احتمالاً در درمان نازائی تاثیر دارد. و نیز جهت درمان گرگرفتگی در خانمهای سن بالا مفید است.

طریقه مصرف گرده گل

روزانه یک قاشق مرباخوری به تنهائی یا همراه با آبمیوه ، ماست یا عسل می توانید میل نمایید. (این مقدار می تواند بسته به نیاز بدن و شرایط شخص افزایش یابد.)
قابل ذکر است که خانمهای باردار و شیرده با مشورت پزشک اقدام به مصرف گرده نمایند. ضمناً مصرف گرده گل برای اشخاصی که به گرده گل حساسیت دارند ممکن است باعث تشدید حساسیت شود.

css.php
×