خواص عسل و زرچوبه

عسل و زرچوبه را می توان به صورت دمنوش استفاده نمود

در ادامه برخی از خواص دمنوش عسل و زرچوبه را عنوان می کنیم

۱. علائم آرتروز را کاهش می دهد

خواص ضد التهابی قوی دمنوش زردچوبه و عسل می تواند به کاهش التهاب و تورم در افراد مبتلا به آرتروز کمک کند و علائم دردناک آن را کاهش دهد. کورکومین موجود در زرچوبه می تواند به کاهش درد حاصل از آرتروز کمک نماید.

۲. به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک می کند

در حالی که تحقیقات هنوز در حال جستجو برای علت دقیق آلزایمر است ، به نظر می رسد کورکومین موجود در زردچوبه می تواند به جلوگیری از آن کمک کند. آنتی اکسیدان های زردچوبه از آسیب هایی که منجر به آلزایمر می شود جلوگیری می کنند. حتی مهمتر از آن ، برخی تحقیقات نشان می دهد که زردچوبه می تواند از بین رفتن نشانگر سیناپسی و تجمع آمیلوئیدهای مرتبط با توسعه آلزایمر را کاهش دهد.

۳. به پیشگیری از سرطان کمک می کند

بسیاری از خواص دارویی زردچوبه ، از جمله خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی ، می تواند در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشد. موسسه ملی سرطان آمریکا، کورکومین را به عنوان یک ضد سرطان موثر یا ماده ای که به پیشگیری از سرطان کمک می کند ، تشخیص داده است.

۴. کولیت اولسراتیو را بهبود می بخشد

کولیت اولسراتیو (UC) یک بیماری مزمن است که باعث ایجاد زخم در انتهای پایینی دستگاه گوارش می شود. زردچوبه و عسل می تواند به بهبودی علائم کمک کند.

۵. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

خواص دارویی موجود در زردچوبه و عسل حتی در افرادی که دارای اختلالات ایمنی هستند نیز می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

۶. کلسترول بد را کاهش می دهد

کاهش کلسترول LDL (یا “بد”) می تواند به شما در کاهش خطر ابتلا به برخی از بیماری های جدی ، از جمله بیماری های قلبی و سکته کمک کند. شواهدی وجود دارد که زردچوبه در انجام این کار موثر است. به عنوان مثال ، یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۰۸ که نشان داد دوز کم کورکومین با کاهش سطح LDL و کلسترول کل ارتباط دارد.

۷. می تواند به درمان التهاب عنبیه کمک کند

برخی تحقیقات اولیه نشان داده اند که کورکومین موجود در زردچوبه ممکن است در واقع به اندازه کورتیکواستروئیدها برای درمان التهاب عنبیه درمان موثر باشد ، اما بدون عوارض جانبی.

۸. از آسیب کبدی ، سنگ صفرا محافظت می کند و مشکلات کبدی را کنترل می کند

چندین مطالعه نشان داده است که کورکومین می تواند از آسیب کبدی محافظت کند. مزایای بالقوه کورکومین در کبد و کیسه صفرا شامل افزایش تولید صفرا مایع گوارشی است و در عین حال از سلولهای کبدی در برابر آسیب های شیمیایی مرتبط با صفرا محافظت می کند.

۸- به پیشگیری و مدیریت دیابت کمک می کند

۹. به درمان و مدیریت بیماری های ریوی کمک می کند

محققان گمان می کنند که خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی کورکومین می تواند به کاهش علائم بیماری های مزمن یا طولانی مدت ریه کمک کند.

یک بررسی پزشکی در سال ۲۰۱۷ نتیجه گرفت که گرچه شواهد بالینی محدود است ، کورکومین ممکن است به درمان آسم ، فیبروز ریوی و کیستیک ، سرطان ریه یا آسیب و بیماری انسداد ریوی مزمن (COPD) کمک کند.

طرز تهیه دمنوش زردچوبه و عسل

     3 تا ۴ فنجان آب را روی اجاق گاز بجوشانید.

     2 قاشق چایخوری زردچوبه اضافه کرده و هم بزنید.

     حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه بر روی حرارت ملایم قرار دهید.

     دمنوش را در ظرف دیگری صاف کنید.

     به آن عسل ، آب لیمو اضافه کنید.

css.php
×