خواص ژله رویال
  • دیابت

ژله رویال از گذشته به خاطر تاثیرات انسولین مانند آن مورد استفاده قرار می گرفت. انسولین بعد از غذا گلوکز خون را کاهش می دهد و اغلب مورد نیاز بیماران دیابتی است. در یک آزمایش بالینی روی ۲۲ داوطلب سالم ، ژله رویال سطح گلوکز را در آزمایشات تحمل گلوکز کاهش داد.

در ۳ مطالعه بر روی ۱۴۶ فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ ،یک گرم ژله رویال سطح قند خون را قبل از غذا کاهش داد ، انسولین خون را افزایش داد و مقاومت به انسولین را بهبود بخشید.

  • درمان ناباروری

در یک آزمایش بالینی بر روی ۳۱ داوطلب سالم ، ۳ گرم در روز مکمل ژله رویال سطح تستوسترون را افزایش داد. همچنین کسانی که ژله رویال مصرف می کنند ، سطح قند خون بهتری دارند ، تعداد گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد و به طور کلی سلامت روان را بهبود می بخشند.

ژله رویال در کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) در ۵۵ زن که ۱ گرم مکمل ژله رویال به مدت دو ماه در روز مصرف کردند موثر بود. یک فرمول گیاهی با ژله رویال ، روغن گل مغربی و جینسینگ علائم یائسگی را در ۸۷٪ از شرکت کنندگان در یک آزمایش بالینی بهبود بخشید. به همین ترتیب ، یک مکمل با گرده و ژله رویال علائم یائسگی ، خلق و خو و سطح چربی خون را در یک آزمایش غیرقابل کنترل بر روی ۹۰ زن بهبود بخشید

  • کاهش کلسترول خون

ژله رویال می توانند متابولیسم چربی را تقویت کنند. در یک مطالعه ، ۷ داوطلب هر روز ۶ گرم ژله رویال می خوردند. بعد از ۴ هفته ، کسانی که ژله رویال مصرف کردند ، کلسترول LDL کمتری در خون داشتند.

  • افزایش توان مغزی

یک فرمول طبیعی با ۷۵۰ میلی گرم ژله رویال ، ۱۵۰ میلی گرم عصاره جینسینگ و ۱۲۰ میلی گرم عصاره جینکو بیلوبا باعث بهبود عملکرد در یک آزمون ارزیابی شناختی (MMSE) در یک آزمایش بالینی بر روی ۶۶ نفر با اختلال شناختی خفیف شد.

سایر موارد استفاده ژله رویال عبارتند از درمان کم خونی، خشکی چشم، کم اشتهایی، ناتوانی جنسی، سرد مزاجی، ضعف و لاغری، فشار عصبی، اضطراب، بیماریهای کبدی، نارسائی تخمدان، نازائی، کم خونی، سرطان، ضعف حافظه، بیماری پارکینسون، کار فکری بیش از حد، پیشگیری از پیر شدن بافتهای بدن، خستگی های شدید، یائسگی، پارکینسون همچنین ژله رویال باعث تسریع عمل جوش خوردن استخوانهای شکسته و بالا بردن توان جنسی و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

مقدار و نحوه مصرف ژله رویال

ژله رویال را می توان با عسل به نسبت یک به ده مخلوط نمود و به آن گرده گل اضافه کرد و به صورت یک معجون روزی یک قاشق چایخوری آنرا صبح ناشتا در محیط دهان چرخانده تا ژله از طریق محیط دهان جذب شده و پس از مدتی مابقی را میل نمود.
لازم به ذکر است مصرف زیاد ژله رویال می تواند ایجاد مسمویت نماید.

css.php
×