عسل اسپرس چه خاصیت هایی دارد؟

عسل ها با منشاء های گوناگون گیاهی توسط زنبوهای عسل تولید می شوند. برخی از عسل ها نام آشناتر و برخی ناشناخته میباشند. مجموعه شاه بلوط با هدف معرفی انواع عسل های تک گل قصد دارد در شناخته شدن هرچه بیشتر این محصول شگفت انگیز قدم بردارد. عسل اسپرس ممکن میباشد نامی باشد که کمتر در میان مردم شناخته شده باشد. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا با ویژگی ها و خواص آن بیشتر آشنا می شویم:

خواص دارویی گیاه اسپرس

اسپرس اگرچه ممکن میباشد در دسته گیاهان دارویی طبقه بندی نشود اما خواص درمانی جالبی دارا است که در طب سنتی از آن استفاده می شود. برای مثال برای بهبود قولنج، تحریک اشتها و درمان لاغری های ناشی از بی اشتهایی،  درمان زردی و یرقان، افزایش توان و میل جنسی کاربرد دارد. همچنین از آن به صورت ضماد برای دردهای مفصلی، رماتیسمی و درد کیسه بیضه استفاده می شود. دیگر آنکه  جوشانده اسپرس برای بهبود سردرد و درمان کم خونی کاربرد دارا است.

افزایش توان و عملکرد عضلات

یکی از خواص مشترک انواع عسل چند گل و تک‌گل، افزایش قوای عضلانی میباشد. این خاصیت عسل اسپرس، برای ورزشکاران بسیار جذاب میباشد. با مصرف عسل اسپرس، انرژی ازدست‌رفته حاصل از فعالیت‌های ورزشی به‌سرعت بازمی‌گردد. از این عسل می‌توان برای رفع ضعف حاصل از انواع بیماری استفاده کرد.

درمان اختلالات دستگاه گوارش

استفاده روزمره عسل اسپرس همراه با پرهیز غذایی، ورم معده را درمان کرده و سیستم گوارش را تنظیم می‌کند. این عسل یکی از بهترین روش‌ها برای درمان یبوست‌های مزمن هم محسوب می‌شود.

افزایش طراوت پوست

مصرف عسل اسپرس چین‌وچروک‌های پوستی را از میان برده و طراوت پوست را افزایش خواهد داد. از این عسل می‌توان به‌عنوان ماسک صورت هم استفاده کرده و از افتادگی پوست جلوگیری کرد. از طرفی در از بین بردن جوشهای چرکین و لک‌های صورت هم مآثر میباشد.

css.php
×