عسل اکالیپتوس چه خاصیت هایی دارد؟

مهمترین خاصیت درمانی این عسل ، خاصیت ضد باکتری، آنتی اکسیدانی، خواص انرژی دهنده و اثرات مفید آن برای بهبود ناراحتی‌های تنفسی و دیگر انواع عفونت‌ها است. خواص این عسل برگرفته از گیاه اکالیپتوس است. این عسل رنگ سبز تیره تا سیاه دارد و مصرف آن در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.

درمان سرفه و سرماخوردگی با این عسل

از آن جایی که عسل اکالیپتوس یک ماده کاملا طبیعی میباشد برای درمان بیماری های تنفسی مفید میباشد ، مانع سرفه می شود و التهاب گلو و بینی را بهبود می بخشد. این عسل برای بیمارانی که دچار سرماخوردگی شده اند توصیه می گردد.

التیام و درمان سریع زخم ها با این عسل

مانند دیگر عسل ها، عسل اکالیپتوس نیز برای بهبود زخم ها، سوختگی ها، برش ها و سوزش ها مفید میباشد. هم چنین برای بهبود گزش و نیش حشرات نیز مفید میباشد. برای تسکین درد و ماساژ پوست نیز استفاده می شود.

تقویت سیستم ایمنی

دلیل این که این عسل در درمان انواع بیماری های تنفسی و سایر عفونت ها کمک می کند تا حدودی به محتوای گرده آن با خواص ایمنی مونوسیته مرتبط است. بررسی های انجام شده بر روی گرده گیاهان مختلف نشان داده است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سریع تر بیماری ها می شود.

درمان اختلالات گوارشی

گفته می شود عسل اکالیپتوس با چای به کاهش یبوست کمک می کند. خوردن یک قاشق غذاخوری عسل در صبح با معده خالی برای کمک به التیام زخم معده و بهبود علائم ورم معده مفید میباشد.

css.php
×