عسل شبدر چه خاصیت هایی دارد؟

 

عسل شبدر به دلیل داشتن طعم شیرین و ملایم بسیار محبوب است. برخلاف سایر شیرین کننده های رایج مانند شکر، این عسل سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است که برای سلامتی شما مفید می باشد.

 

ضد پیری

آنتی اکسیدان های موجود در این عسل سلول های سالم را حفظ کرده و از آسیب رساندن به اجزای سلول های پوست محافظت می کند. دکتر مارک لارنس می گوید که کلسترول LDL و هموسیستئین با عسل شبدر کاهش می یابد. از آنجا که دارای خواص ضد التهابی است، اثرات پیری سلول های متورم را کاهش می دهد.

فشار خون را تنظیم می کند

عسل شبدر همچنین می تواند به تنظیم فشار خون کمک می کند. مصرف روزانه حداقل یک یا دو قاشق چای خوری از این عسل در اوایل روز به حفظ فشار خون کمک کند. با این وجود ذکر این نکته ضروری است که نباید آن را جایگزین داروهای فشار خون قلمداد کرد. مزایای این عسل  را می توان با ورزش و رژیم غذایی مناسب دوچندان کرد.

درمان سوختگی

یکی از خواص درمانی عسل شبدر کاهش عفونت و حفظ پوست جدید میباشد. مطالعه ای که در ژورنال برنز به چاپ رسیده نشان می دهد که عسل سوختگی ها را بهتر و سریعتر درمان می کند. با کشیدن لنف از سوختگی از عفونت جلوگیری می کند. این عسل مویرگ های جدید خون و بافت های هم بند را تقویت می کند.

خواص ضد ویروسی قوی

یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که استفاده از محلول حاوی ۵ درصد عسل شبدر بر روی سلول های پوستی که به ویروس آبله مرغان مبتلا شده اند، شانس بقای ویروس را به طور قابل توجهی کاهش داد. به یاد داشته باشید که عسل خام و تازه ممکن است دارای خواص ضد باکتری قوی تری نسبت به عسل پاستوریزه میباشد.

 

 

css.php
×