عسل کلزا جه خاصیت هایی دارد؟

جالب است بدانید که گیاه کلزا بوته‌ای شکل به رنگ زرد میباشد با دانه‌های حاوی روغن که باعث از بین بردن اسیدهای چرب اشباع در بدن می‌شود. از آنجایی که در مزارع کلزا از مواد سمی و شیمیایی برای از بین بردن آفات استفاده نمی‌شود. به همین خاطر از شهد گل‌ها کلزا عسل با کیفیت‌تری تولید می‌باشد. این عسل خاصیت درمانی حیرت انگیزی دارد و همانطور که از اسم آن کاملاً مشخص است از گیاه کلزا شهد آن جمع آوری شده است و عسل کلزا تولید شده میباشد. این عسل بیشتر در اروپای شرقی و مرکزی یافت می‌شود. البته در ایران در شهر اردبیل این گیاه کشت می‌شود. پیش از این که در مورد خواص درمانی این عسل بپردازیم می‌خواهم شما را بیشتر با این گیاه آشنا کنیم.

ویژگی‌های گیاه کلزا

عسل کلزا سفید رنگ میباد و عطر بسیار خوشایندی دارا میباشد و خیلی سریع به شکل بلوری ضخیم تبدیل می‌شود و خیلی سخت و دشوار در آب حل می‌شود و چنانچه به مدت زیادی بماند ترش می‌شود. زنبورهای عسل از گرده افشانی از گیاه کلزا از آن شهدی جمع آوری می‌کنند و به تولید عسل می‌پردازند.

عسل کلزا موثر برای درمان بیماری‌های کوهستان

زمانی که قصد رفتن به کوهستان و ارتفاعات بلند را دارید بهتر است از ۵ روز قبل از رفتن به کوهستان حتما گرده گل مصرف کنید این کار موجب می‌گردد که شما کمتر دچار علائم و نشانه‌های بیماری کوهستان شوید.

افزایش سیستم ایمنی بدن

یکی دیگر از مزیت‌های منحصر به فرد عسل کلزا افزایش سیستم ایمنی بدن میباشد که باعث‌ می‌شود این نوع عسل در مقایسه با سایر عسل‌ها متمایز نماید عسل کلزا برای افرادی که از ضعف شدید ایمنی برخوردار هستند‌ می‌توانند با مصرف این نوع ماده غذایی مقوی این مشکل را برطرف نمایند.

اثرات محرک سیستم ایمنی

آپالبومین ۱، مونث اصلی ژل رویال در عسل با ویژگان محرک سیستم عصبی، با مقادیر متفاوت در عسل‌های تک‌گل موجود میشود. مقدار آپالبومین به ترتیب پایین افزایش می‌یابد: شاه بلوط>گل قاصدک>کلزا، زثرفون، اقاقیا. می‌توان گفت که این عسل  دارای اثر محرک کمی بر سیستم ایمنی بدن میباشد.

روغن تختم کلزا

تخم کلزا برای فرآوری غذای حیوانات، فرآوری روغن گیاه برای مصرف انسانی و بیودیزل، تربیت دیتا می‌شود. این گیاه  در اروپا بطور وسیعی برای فرآوری روغن خوراکی کشت می‌شود. این روغن به علت هستی کلروفیل در آن، حائز مزه‌ای ویژه و رنگ متمایل به سبز میباشد. وزارت کشاورزی ایالات متحده عنوان می‌کند که در سنه ۲۰۰۰، تخم کلزا، پس از روغن سویا و روغن پالم، منبع اصلی روغن گیاهی  است.

.

css.php
×