عسل کنار چه خاصیت هایی دارد؟

مفید برای قلب و عروق

از آنجا که عسل کنار دارای خواص کنترل و کاهش کلسترول میباشد از آن به عنوان ماده خوراکی مفید برای قلب و عروق نام برده می‌شود. کاهش کلسترول و چربی کلی بدن تأثیر بسیاری در سلامت قلب و عروق دارا است. برای این منظور شما می‌توانید از این عسل استفاده کنید.

سرماخوردگی

از آنجا که عسل کنار دارای خواص ضد میکروبی و محتوای مفید از ویتامین‌ها خصوصاً ویتامین C میباشد، می‌تواند در پیشگیری و کاهش علائم سرماخوردگی مؤثر باشد. با توجه به مواد مفید موجود در این عسل می‌توانید روند بهبودی خود را نیز تسریع کنید.

رفع گرفتگی عضلات مخصوص ورزشکاران

مصرف عسل کنار به رفع گرفتگی عضلات کمک میکند و دارای خواص ضدالتهاب است و مصرف آن به ورزشکاران توصیه می‌شود.

 عسل کنار و بهبود ناراحتی‌های گوارشی

عسل طبیعی کنار تأثیر خوبی برترمیم زخم‌های دستگاه گوارش به‌ویژه روده و معده دارا میباشد و باعث مقاومت و توانایی دستگاه گوارش را افزایش داده و عملکرد این اندام‌ها در بدن را بهبود بخشد.

تقویت حافظه

همان‌طور که قبلاً نیز گفتیم مصرف عسل طبیعی کنار به‌طور مرتب و روزانه، به تقویت حافظه کمک می‌کند و همچنین مصرف آن برای کودکان و نوجوانان مفید است.

 کاهش دمای بدن

کاهش گرفتگی و کاهش دمای بدن از خواص این عسل است. با توجه به اینکه این عسل طبع خنکی دارد، بهترین عسل برای افراد دارای مزاج صفراوی است.

نکاتی در مورد عسل کنار

در طب بوعلی این عسل برای سرد مزاجان توصیه شده و برای افرادی که دارای ضعف قوای جنسی و جسمی هستند توصیه شده میباشد، این عسل در بین اعراب محبوبیت خاصی دارد و به عنوان عسل جنسی نیز نامیده می شود و به تازگی در بسیاری از کشورهای دنیا به عناون یک تقویت کننده جنسی موثر، سریع و طبیعی استفاده می شود. عسل سدر از دیر باز به عنوان هدیه یا پیشکش برای پادشاهان به عنوان خلعت فرستاده می شده است.

css.php
×