مصرف عسل در دوران بارداری

خوردن عسل در دوران بارداری

عسل خالص یک ماده غذایی طبیعی و شفابخش به شمار می‌آید که می‌تواند برای پیشگیری و درمان مشکلات سلامتی مختلفی به کار رود. با وجود شفابخش بودن و خواص بی‌شمار عسل طبیعی، بسیاری از زنان از مصرف عسل در دوران بارداری خودداری می‌کنند و از وجود باکتری‌هایی که فکر می‌کنند ممکن است در ترکیب عسل وجود داشته باشد و سم بوتولونیم تولید کند، واهمه دارا هستند.

اما مادران نباید نگران این موضوع باشند. مادامی که عسل خالصِ ارگانیک و طبیعی مصرف می‌کنند جای نگرانی در این باره نیست. این موضوع ثابت شده است که عسل خالص به هیچ وجه برای جنین ضرری ندارد.

عسل باعث سقط جنین می‌شود؟

یکی از ترکیباتی که ممکن میباشد باعث سقط جنین شود مصرف عسل به همراه دانه‌ی کنجد در بارداری میباشد. این ترکیب یک تجویز سنتی برای سقط جنین به شمار می‌آید. از این رو باید در مصرف آن احتیاط کنید.

بطور معمول، دوران بارداری با حالت تهوع، سوزش سرسینه و گاهی سرماخوردگی و گرفتگی بینی همراه میباشد. زنان باردار می‌توانند به کمک تاثیرات مثبت عسل تمام این دردها را بهبود ببخشند.

مصرف عسل در دوران بارداری می‌تواند در رفع سوزش سر سینه موثر باشد. به این منظور می‌توان یک لیوان شیر داغ با یک قاشق مرباخوری عسل خالص ترکیب کرد و از آن به عنوان بهترین درمان برای این احساس ناخوشایند استفاده کرد. این معجون باید شب و قبل از خواب مصرف شود.

معجون عسل و زنجبیل این قابلیت را دارد که به تهوع صبحگاهی زنان باردار پایان دهد.

بهبود سرماخوردگی در زنان باردار

نگرانی دیگر برای زنان باردار ابتلا به سرما خوردگی میباشد. ترکیب ویتامین ث طبیعی و عسل به زنان باردار کمک می‌کند تا از مشکلات سرماخوردگی و یا سرفه‌های شدید خلاص شوند. علاوه بر این، ناراحتی ناشی از گلودرد و گرفتگی بینی با کمک یک فنجان چای و لیمو که با عسل شیرین شده باشد می‌تواند بهبود یابد.

css.php
×